дуже
цифрові
резиденції

 

Культурна спадщина – валіза без
ручки чи капітал нації?

дуже
цифрові
резиденції

 

Культурна спадщина – валіза без
ручки чи капітал нації?

концепція

 

Культурна спадщина – валіза без ручки чи капітал нації?

 

Саме таким питанням задались куратори Дуже Цифрових Резиденцій у Харкові Роман Борозенцев, Роман Мінін та Влас Бєлов, працюючи у Харкові з учасниками медіарезиденції. Не секрет, що всі роки незалежності України справа охорони та збереження культурної спадщини була практично місією нездійсненною для вузької спільноти небайдужих – істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, журналістів та громадських активістів. Але сучасні технології 2020х років дозволяють не тільки охороняти і зберігати, а і переосмислити культурну спадщину, старі наративи та візуальні символи за допомогою цифрових технологій та свіжого погляду – 3 куратори, 12 учасників, організатори Pixelated Realities та Gwara Media 4 тижні пророблювали творчі проекти, які знайшли свою реалізацію на території ХНЕУ у Харкові. Робота та реалізація проекту проходила в трьох майстернях – MininArtHub, FabLAB KHNUE та Уявляндії.

резиденти

Максим Гармаш, Харків
Анна Білецька, Харків
Богдан Католик
Богдан Католик, Харків
Катя Бондаренко
Катя Бондаренко, Харків
Настя Худякова
Настя Худякова, Харків
Наталія Петрова
Наталія Петрова, Харків
Ірина Гарковець
Ірина Гарковець, Харків
Вера DG
Вера DG, Харків
Ігор Магда
Ігор Магда, Харків
Маша Вишедська
Маша Вишедська, Харків

куратори та координатори

Сергій Прокопенко, продюсер
Роман Борозенцев, куратор
Роман Мінін, куратор
Влас Бєлов, куратор

локації

MININ ART HUB

https://www.facebook.com/minin_art_hub-107002161041747

MININ ART Hub – простір для митців, які займаються творчістю в віртуальній та доповненій реальності. Зараз MININ ART Hub – галерея, кілька майстерень, локація для проведення тематичних вечірок.

Харків, провулок Сімферопольський, 6

FABLAB KHNEU

https://www.facebook.com/FabLab.KhNUE

Публічна відкрита майстерня для всіх бажаючих для розвитку і обміну досвідом на території Харківського Національного Економічного Університету імені Саймона Кузнеця. Багато сучасного обладнання та команда майстерні, може проконсультувати вас у найскладніших питаннях. Справжня фабрика-лабораторія для 3D-друку, 3D-моделювання, технічної творчості та IoT.

Харків, метро Наукова, провулок Інженерний

УЯВЛЯНДІЯ

 

Майстерня на Сосновій Гірці, у Харкові. Екологічний простір з автентикою заміського поселення. У парку Соснова гірка розташована науково-виробнича асоціація і конярство господарство “Коні” або Центр юних натуралістів. Під керівництвом фахівців тут діти та художники катаються на конях, доглядають за ними і ведуть підсобне господарство. Також тут тримають кіз, курей, голубів.

медіа

Дуже цифрові резиденції. Як в Україні створюють мистецькі проєкти за допомогою цифрових технологій

Na chasi

 

Новітні технології 3D сканування, друку, доповненої та віртуальної реальностей дозволяють створювати такі проєкти, які раніше неможливо було уявити. Разом із Pixelated Realities, Gwara Media та за підтримки УКФ розбираємося, як ці інновації застосовують в Україні.

«Дуже цифрові резиденції». Як у Харкові та Одесі поєднують культурну спадщину з медіаартом

«Люк»

 

Наприкінці липня в Харкові та Одесі стартували «Дуже цифрові резиденції» — мистецькі практики у сфері сканування культурної спадщини, цифрової скульптури та медіаарту. Наразі учасники проєкту готуються представити результати спільної роботи. «Люк» розповідає, про що цей проєкт та чого хочуть досягти учасники.